Actum - podwójny numer

Szukaj

Wzmocnienie ochrony polityków i wspólne śledztwo. Takie decyzje na Ukrainie.
Poza wersją (propagowaną silnie przez rządy – polski i ukraiński) o prowokacji promowaną pojawia się wersja o chuliganach, którzy z zemsty za nie otrzymanie wizy użyli broni.
„Он отметил, что основная версия преступления – теракт. В то же время отрабатываются другие версии, в том числе хулиганство. „Также рассматривает возможность того, что кто-то из граждан, кому например было отказано в выдаче визы в Евросоюз этим консульским учреждением решил таким образом отомстить”, – сказал Ткачук.”

Znajomy z Ukrainy pisze:
„…jak idioci i psychiczni, i bandyci posiadaja bron to nic dziwnego wiesz…”

Słyszałem też już i takie określenie na temat tego co się tam dzieje:
„DZIKI KRAJ!”

Może tak być, że jest jeszcze wersja trzecia chuligańska; – ale co to za wymiar: chuligan z granatnikiem to zupełnie co innego niż nasz chuligan, w najlepszym przypadku z nożem….

Inny komentarz:
„…Polacy u nas wspierają prawy sektor, prywatne bataljony i ATO…”

„…mniejszość polska patriotami Ukrainy …”

Czy to zmierza do otwartego konfliktu z Rosją?
Komu na tym zależy?
Słabej Ukrainie, która chce wmieszać Polskę w swoją wojnę?

Jest wiele pytań - odpowiedzi na nie są nieznane. Z koleii od osób które na codzień bywają na UKrainie słyszę: na 200% zrobili to "banderowcy" -tak do dziś nazywa się zwolenników neo-nazizmu na Ukrainie nowych nacjonalistów ukraińskich czerpiących garciami z tradycji działań Bandery, Szuchewycza i ideologii Doncowa. Historia się powtarza?

 

Więcej na: bezprzesady.com