Ze strony BezPrzesady.com:  List z Maila mówiący o ataku. Podane są linki źródłowe:

“Szanowni Państwo !

Ludzie z dyplomami historyków zajmują obecnie najwyższe stanowiska w naszym państwie, Na tle ich milczenia tym bardziej wyraźnie brzmią słowa doktora Rudlinga:
“nie jest możliwe “pokojowe współistnienie” z jakąkolwiek, świadomą lub nie, formą pomocy w gloryfikacji okrutnej etno-nacjonalistycznej spuścizny i fałszowania lub przemilczania jej okrutnej przemocy.”


Kto z polskich historyków, świadomie lub nie, takiej pomocy pogrobowcom OUN-UPA udzielił, wiedzą ci, którzy ich prace czytali.

Za swój protest przeciwko promocji ludzi gloryfikujących zbrodniczą UPA, Per Anders Rudling został przez banderowców zaatakowany – złożyli oficjalną skargę na niego do rektora jego uniwersytetu i do szwedzkiej ambasady w Ottawie.
Szczegółowe informacje na ten temat:
Ukrainian Nationalist Groups in Canada Complain to the Vice-Chancellor of Lund University in Sweden

Banderowcy oskarżają Dr Rudlinga o brak “zdrowego rozsądku i grzeczności”, o próbę tłumienia wolności słowa, o zastraszanie i zniesławienie, o używanie “mowy nienawiści”.

Szczegóły w załączniku, w którym znajdują się polskie tłumaczenia dwóch uzupełniających się informacji.

Kto z Państwa nie ma czasu czytać, niech przynajmniej pod linkiem defendinghistory.com – zobaczy i porówna dwie fotografie – oryginalną i jej zmanipulowaną przez nacjonalistów wersję.

Wśród naukowców,którzy stanęli w obronie Rudlinga przed gloryfikatorami zbrodniarzy, nie ma, niestety, nazwisk naukowców z polskich uniwersytetów.”

Poznałem Pana Rudlinga we Wrocławiu na konferencji organizowanej przez profesora Bogusława Pazia.


Jest to człowiek wrażliwy, który rozumie tragedię na Kresach. Jesteśmy w kontakcie mailowym.
Per przyjechał z Kanady spodziewając się po tym, co mu mówiono tam bandy polskich nacjonalistów. Mimo to przyjechał i … zmienił całkowicie zdanie. Poznał “czołowego nacjonalistę polskiego” (jak mu mówiono w Kanadzie): księdza Isakowicza Zaleskiego i zrozumiał całą tą matnię kłamstw budowaną tam na zachodzie przez pogrobowców banderyzmu.

Po tym spotkaniu stał się naszym przedstawicielem, ambasadorem Prawdy. Zrozumiał, jakimi kłamstwami karmi się zachodnią opinię publiczną, czy jak manipuluje się gronami naukowymi. Podjął walkę o Prawdę. To była tylko kwestia czasu, kiedy zaatakują go grupy nacjonalistów z Kanady.
Powinniśmy go w pełni wesprzeć, a naszych polityków zmusić do akcji, w której Prawda o Ludobójstwie przebije się na arenę międzynarodową.

Piotr Szelągowski

Źródło:

http://bezprzesady.com/aktualnosci/atak-na-rudlinga-ze-strony-sil-pro-nacjonalistycznych-gloryfikujacych-oun-upa