Actum - podwójny numer

Szukaj

Poszukujemy studentów lub innych młodych osób, chętnych do pomocy w Kazachstanie. Nasi rodacy skazani są tam na osamotnienie. Brakuje im kontaktu z Ojczyzną, a nasz rząd nie robi nic, by krzewić tam polską kulturę. Sytuacja jest najbardziej dramatyczna w małych miejscowościach, takich jak Jasna Polana, w której mieszka 2,5 tys. Polaków, a brakuje chociażby jednego polskiego nauczyciela.

Organizujemy wyjazd na jeden miesiąc dla około 4 osób do Jasnej Polany do Domu Polskiego w Kazachstanie. Zadania dla wolontariuszy to m.in.: zajęcia z historii, języka, pokazy klasycznych polskich filmów.

Zapewniamy transport, wizy, przejazdy, materiały dydaktyczne. Jedyny koszt, jaki musi ponieść wolontariusz, to pobyt na miejscu – około 300 USD.

Planowany termin: czerwiec 2014.

Chętnych prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty Idei prezentują:

 

WYZWOLIĆ POTENCJAŁ

szkolenie weekendowe 28 – 30 września 2012 r. w Kiekrzu k. Poznania

a na nim:

- goście specjalni: redaktorzy J. Pospieszalski oraz R. Ziemkiewicz

- profesjonalni szkoleniowcy

- ciekawi ludzie

 

Zapraszamy serdecznie na szkolenie kierowane do młodych ambitnych i dynamicznych osób łączące ze sobą potrzebę zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń oraz poznania nowych, ciekawych ludzi. To również niepowtarzalna szansa, by spotkać się z gośćmi specjalnymi: J. Pospieszalskim oraz R. Ziemkiewiczem.

Ponadto prowadzone będą profesjonalne szkolenia w zakresie debaty publicznej oraz rozwoju osobistego prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Natomiast każdego wieczoru w przyjemnej atmosferze będą się odbywać integracje uczestników dające okazję do wymiany opinii czy owocnych dyskusji.

Co zrobić, by wziąć udział w szkoleniu?

Należy wypełnić niżej załączony formularz zgłoszeniowy i przesłać go do 20 września na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Liczba miejsc jest ograniczona!

Całkowity koszt szkolenia to jedynie 100 zł/os.

W cenie:

  • nocleg
  • pełne wyżywienie
  • przejazd z miejsca zbiórki (Poznań) do ośrodka szkoleniowego
  • warsztaty z trenerami
  • spotkania z gośćmi specjalnymi

Do zobaczenia!

POBIERZ FORMULARZ:  Wyzwolic potencjał - formularz zgloszeniowy

Witamy serdecznie,

zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Młodzieżowych Warsztatów Idei, które odbędzie się 4 kwietnia 2009r. o godz.16.30.
Gościem będzie dr Jacek Pulikowski, a temat wykładu brzmi "Którędy do szczęścia".

Dr Jacek Pulikowski, wykładowca na Politechnice Poznańskiej, od ponad dwudziestu lat jest zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy wielu małżeństwom w kryzysie, ale także przygotowuje młodych do odpowiedzialnego podjęcia powołania małżeńskiego i rodzicielskiego. Jest autorem i współautorem wielu publikacji o tematyce rodzinnej oraz książek: „Młodzi i miłość”, „Warto żyć zgodnie z naturą”; „Warto być ojcem”; „Wartość współżycia małżeńskiego”. „Krokodyl dla ukochanej”; „Ewa czuje inaczej”; „Warto pokochać teściową”.

Adres spotkania: św. Marcin 81, biuro Filharmonii Poznańskiej (vis a vis Centrum Kultury Zamek).

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zespół Organizacyjny
Witamy serdecznie,

w najbliższą sobotę 17 stycznia br. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie sekcji młodzieżowej Warsztatów Idei.

Naszym gościem będzie pan Rafał Sierchuła z Instytutu Pamięci Narodowej. W programie spotkania: krótka prezentacja działalności IPN oraz dyskusja.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza młodzież licealną i studencką.

Niech wprowadzeniem do tego spotkania będą słowa prof. Andrzeja Zybertowicza:
"Ataki na Instytut Pamięci Narodowej to często cyniczna obrona interesów wpływowych środowisk. [...] Jeśli młody człowiek nie zna dobrze dziejów własnej wspólnoty, wówczas łatwiej można manipulować jego światopoglądem. Łatwiej pozbawić go lojalności wobec swojego państwa i narodu."

Adres spotkania: Ostrów Tumski 17 (salka za probostwem katedralnym od strony wejścia do zakrystii katedry)

Zapraszamy !

Zespół organizacyjny

P.S. Zapewniamy kawę i herbatę. Zachęcamy do przyniesienia słodkich smakołyków.